Google SEO Kriterleri SEO in Seo In Guk


seoinguk
Google SEO Kriterleri SEO in Seo In Guk

Google SEO Kriterleri SEO in Seo In Guk

SEO üzerine en çok aranan sözcükleri taradığımda fotoğraftaki yakışıklı ve sevimli genç çıktı karşıma, başlık belirdi ” Google SEO kriterleri SEO in Seo In Guk”. Aslında yazacaklarımın bu ünlü ve çok sevilen gençle tek ilgisi  “Newsjacking” yöntemini uygulama çabamdı.

SEO ve SEM nedir, neden gereklidir ” üzerine yazdığım yazımı “bir sonraki yazım Google SEO kriterleri üzerine olacak” diye bitirmiş ve kendime bir görev yüklemiştim.

İyi de zaten o kadar çok yazı var ki SEO kriterleri üzerine.  En sade,  en orijinal  ( kopyala yapıştır yapılmamış), en okunabilir yazıyı nasıl yazarım?  Üstelik bu yazımın bir de SEO dostu olması gerekir. Öyle ya hem SEO üzerine ahkâm keseceğim hem de yazım en alt sıralarda çıkacak, olacak iş değil. Eski atasözünü  içselleştirmiş tevekkül sahibi bir toplum olmamak için bu sözleri unutturmak gerek. O zaman “hocanın hem söylediği hem yaptığı doğru” olmalı.

Adım adım birlikte oluşturalım o zaman bu yazıyı, bakalım Google ve diğerleri sevecek mi yazımızı?

6 Adımda SEO Dostu İçerik Oluşturmak

 

1. Google Trends ‘i açarak ilk önce yazımla ilgili; ” SEO “,  ” SEO nedir “, ” SEO analiz ”  gibi çeşitlendirmeler ile  anahtar sözcük – google keywords taramaları yaptım. Çünkü aranmayan sözcükler üzerinden hazırlayacağım bir yazıya hiç kimsenin ulaşamayacağını biliyorum.

2. Bu yazımda önerilen bir başka şey daha uyguladım SEO için  önemli olan anahtar sözcükler  üzerinden  iki ayrı adrese ( içerideki bir başka yazıma ve anahtar sözcük çalışması yaptığım Google trends sayfasına) bağlantılandırma yaptım buna “Anchor Text”  diyoruz. Bu bağlantıların hem kendi iç sayfalarınızda hem de kaliteli başka sitelerde arayanın amacına uygun bağlantılara yapılması ve seçtiğiniz sözcüklerin de anahtar sözcük değerlerinin olması metninizi güçlendirecektir.

3. Seo İn Guk Kore’li bir Rock yıldızı, genç, yakışıklı ve sevimli. İyi de bu yazıda ne arıyor ? dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü arama eğilimlerinde (google trends) %350 yükseliş göstermiş ve benim size Newsjacking yöntemini anlatmam için iyi bir fırsat yaratmış, hemen yazımın adı beliriyor ; ” Google SEO Kriterleri SEO in Seo In Guk ” ;

Newsjacking nedir?

Konunuzla ilgili olmayan ve fakat insanların ilgisinin odaklandığı aramaları, anahtar sözcükleri kendi sattığınız ürünlerin tanıtımında veya yazdığınız metinlerde kullanmak anlamını taşır. Böylece bu konuya odaklanmış insanların dikkatini kendinize çekmeyi başarabilirseniz SEO değerleriniz de yükselişe geçecektir. Ancak dikkat !!! bunu uygulamak çok tehlikeli olabilir ve ters etkiler de yaratabilir; Newsjacking insanların yüzlerinde gülümseme yaratacak veya onları bilgilendirecek, ilgisini çekecek göndermelerle uygulanmalıdır.4. Google SEO kriterlerini de göz önüne alarak; Adres biçimlendirmemi ( browser’ınızın adres bölümünde görünen bağlantıdır)  odaklandığım kelimeler ( google-seo-kriterleri-seo-in-seo-in-guk)  üzerine yaptım, Yazım 300 sözcükten az olmasın ama sıkıcı da olmasın istiyorum. Başlığım 70 karakteri geçmesin,  google’da görünmesini istediğim (rich snippet) zenginleştirilmiş metnim ise 150 karakteri geçmesin  WordPress’in kullanmakta olduğum en iyi SEO eklentilerinden  SEO Yoast üzerinden bütün bunları kolaylıkla organize edebilirim.

WordPress değil de özel bir yazılım kullanıyorsanız aldığınız yazılımın (e-ticaret paketi veya tanıtım web sitesi olabilir) SEO ayarlarının kullanıcı tarafından rahatlıkla yapılmasına izin veren bir yazılım olması gerekir.

Anahtar sözcükler, karakter uzunlukları, etiketler (tags), adres biçimlendirme, fotoğraflar …

5. Etiketlerimi (tags) yine google trends’den ( daha zengin seçenekler için google adwords de kullanılabilir) yararlanarak belirledim  ama en fazla 5-6 etiketle yetineceğim.

6. Mutlaka bir fotoğraf kullandım, fotoğrafa SEO için odaklandığım kelimelerimden isim verdim, yazımı hazırlarken seçtiğim etiketleri de yazımın içine serpiştirdim ama okuyucumu rahatsız etmeyecek miktarda kullanmaya da dikkat ettim. Aşırı kullanımın Google tarafından da hoş görülmeyeceğini biliyorum ama önceliğim okurlar olduğu sürece Google’ın yasaklarına takılmayacağımı da biliyorum.

Google SEO kriterleri burada bitmedi ama en önemlilerin üzerinde durduk kalanı da bir sonraki yazıya.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.