Uzaktan ve Canlı E-Ticaret Eğitimleri


Uzaktan ve Canlı E-Ticaret Eğitimleri
Uzaktan ve Canlı E-Ticaret Eğitimleri

 

Uzaktan ve canlı e-ticaret eğitimleri  ile evlere online ulaşmayı ne zamandır hedeflesek de bir türlü başaramıyorduk. Zamanın ruhu, bizi, bir virüsün hayatımıza girmesiyle, uzaktan eğitimlere yöneltti.

2003’den bu yana e-ticaret eğitimleri veriyorum ve ihtiyaçların değiştiğini gözlüyorum. E-ticarete ilişkin temel kavramları, iş modelleri ve gelir modelleri, hostingin ya da SSL’in ne olduğunu uzun uzun anlatmak gerekmiyor. Çünkü eğitimlere katılan kişiler artık internetin göçmeni değil yerlisi oldular.

E-ticaretten beklentiler değişti, yeni ihtiyaç artık doğrudan satış yapılacak platformların karmaşık süreçlerini, algoritmalarını öğrenmek ve bir an önce satış yapmaya başlamak oldu. Eldeki bilginin ne zaman eskiyeceğini,  rekabetin bilgiyle nasıl paralel gittiğini çözmek ve görmek önem kazandı.

Biz de buna uygun programlar hazırlamaya karar verdik.  Eğitimleri ve programları aktif olarak satış yapan genç arkadaşlarımız hazırladı.

Mart ayı ile birlikte hayatımızda çok önemli değişimler oldu, COVID19 riski ile birlikte ülkemizin sağlık sistemini çökertmemek ve kendimizi korumak bütün önemli şeylerin önüne geçti. Hayatın ne kadar pamuk ipliğine bağlı olduğunu, doğayı korumanın önemini, gözle  göremediğimiz bir virüsün bütün dünyayı bir anda evlere hapsedebileceğini gördük. E-Ticaret ve teknoloji olmasaydı belki de hayatımız daha zor ve daha büyük bir risk altında olacaktı. Geleceğin işi olduğunu çoktandır gördüğümüz e-ticaret bu kez hayat kurtarıcı oldu.

Diliyorum ki, insanlık aşırı tüketimin doğaya verdiği zarar ile ihtiyaçlarımızı karşılamak arasındaki ilişkiyi doğanın dengesini koruma yönünde değiştirebilir.

Dersliklerimizde ders veremiyorsak da internet bizi evlerimizde, odalarımızda buluşturmaya devam ediyor.

Evlerimizde olduğumuz süreyi, alanında tecrübeli arkadaşlarımızdan alacakları eğitimle değerlendirmek isteyenler için uzaktan ve canlı eğitimler düzenledik.

Teknolojiyi, ticareti, araştırmayı, çalışırken zevk almayı sevenlerin bu eğitimlerden büyük fayda sağlayacağına inanıyorum.

İÇ PAZARDA PERAKENDE E-TİCARET YAPMANIN YOLLARI

(Örnekler ve Uygulamalarla, N11.com, Hepsiburada , Trendyol, Amazon Türkiye, Gittigidiyor.com ve Aliexpress.com)

Uzaktan ve Canlı E-Ticaret Eğitimleri
Uzaktan ve Canlı E-Ticaret Eğitimleri

Binlerce ürünün satıldığı bu platformlarda üye olmaktan satışa, satıştan kargolamaya, maliyet analizlerinden, SEO algoritmalarına ve kârlı satış tekniklerine karmaşık bir sürecin içine girilmektedir. Bu süreci anlamaya çalışırken zaman ve sermaye kayıpları söz konusu olmaktadır.

İç pazarda perakende e-ticaret satışları yapma eğitimi ile; satılacak ürünlerin rekabet analizlerini yapabilmeyi ve tecrübelerle öğrenilmiş e-ticaret satış süreçlerini uygulamalarla anlatmayı, her e-ticaret platformunun kendine özgü çalışma sistemlerini ve SEO algoritmalarını anlaşılır kılmayı hedefliyoruz.

Dış Pazarda perakende satış yapmak isteyenler için ise Amazon Kuzey Amerika ve Etsy platformlarından sadece birini veya ikisini birden alabileceğiniz bir eğitim programı hazırladık;

 

AMAZON  KUZEY AMERİKA FBA EĞİTİMİ

Uzaktan ve Canlı Amazon FBA Satış Eğitimi
Uzaktan ve Canlı Amazon FBA Satış Eğitimi

Amazon Kuzey Amerika FBA eğitimi ile hedeflenen; Amazon satış platformunda satış yapmaya başlama, başarılı bir e-ticaret mağazası inşa etme ve yönetme, kârlı bir marka yaratma, istatistiksel veriler kullanılarak ürün seçme, tedarikçi belirleme, maksimum trafik ve satış için ürün optimize etme ve ürün lansmanı yapma konularında yani Amazon’da başarılı bir marka oluştururken geçmeniz gereken tüm süreçleri detaylı olarak işleyen bir yol haritası sunmak. Bu eğitimin bir diğer amacı da öğrencilere yalnızca teorik bilgiler sunmak değil giderek büyüyen ve yönetilmesi daha karmaşık hale gelen mağazalarını nasıl yöneteceklerini uygulamalı olarak da öğretmek. Amazon FBA derslerini veren Dilara Sesgir bu blogda Amazon FBA Tecrübelerini de paylaşmaya devam ediyor.

 

ETSY’DE SATIŞ YAPMA YOLLARI

Uzaktan ve Canlı ETSY Satış Eğitimi
Uzaktan ve Canlı ETSY Satış Eğitimi

Etsy’de Satış Yapma Eğitimi ile;  etnik ve/veya modern el sanatları, dijital uygulanabilir tasarım ve zanaat ürünleri sarf malzemeleri üreten veya üretmeyi planlayan, koleksiyoner ya da hobi amaçlı antika, dönem ürünleri biriktiren kişilerin, Türkiye ve lokal pazarların yanısıra online satış platformlarında da, global olarak yer almasını, mevcut gelirlerinde büyüme ya da yeni gelir edinmesini, Etsy.com üzerinde kapsamlı bir şekilde, mağaza açılışından, ürün listelemesine ve yönetimine, pazarlama yöntemlerinden, müşteri ilişkilerine kadar tüm konularda bilgi sahibi olmasını ve pratikler geliştirmesini hedefler.

Eğitimler ile ilgili sorularınızı bizlere bu site üzerinden veya sosyal medya hesaplarımızdan ulaşarak sorabilirsiniz.

Saygılarımla,

Sevin Aydınoğlu