EBAY’DE DAHA İYİ SATIŞ YAPMAK İÇİN 5 YOL


ebayEbay’de daha iyi satış yapmak için 5 yol

İnternet’te satış yapmak ve para kazanmak hepimiz isteriz, iş hayatının bizi köleleştirmeyip özgür kıldığı alandır İnternet. Hem özgür olup hem çalışmanın keyfine vardığımız nokta. Ancak İnternet tuzaklarla dolu bizim bu özgürlük hevesimiz ve isteğimiz bizi aynı zamanda para kazanmak isteyen büyük sermayeli İnternet yatırımcılarının iyi bir müşterisi yapıyor ve belki de hedefimize ulaşamadan sadece bol para harcayıp sonunda vazgeçiyoruz. Diğer yandan da iyi bir satıcı olana dek biraz yatırım yapmak ve bol sabır elbette gerekiyor.

E-Bay’in gönderdiği ; Ebay’de iyi satış yapmak için 5 yol yazısını çevirerek yayınlamak istedim, ebay’de satış yapanlara iyi bir fikir vereceğini umuyorum.

1. İŞİNİZİ HER FIRSATTA TANITMAYA ÇALIŞIN (doğrudan link vermeden). Örneğin EBAY MEMBER ID’nizi Web Sitenizin adı yapın (i.e. “jaysteddybears” if your website is “jaysteddybears.com”). Telefon numaranızı tüm listelerinizde belirtin. Web sitenizden bahsedin ama link vermeyin, çünkü EBAY buna izin vermeyecektir.

2. “Please check out my other auctions!” metnini listelerinize koymayı unutmayın. Büyük harfle, parlak ve bir kaç kez hatta yazabilirsiniz.

3.Başka sitelerden EBAY ilanlarınıza linkler ekleyin. İlanları sadece Ebay’de yayınlayıp unutmayın. Blogunuzdan , kendi satış sitenizden veya başka bloglar ve kanallardan Ebay ilanlarınıza link verin. Böylece Google gibi arama motorları sizin online satış mağazanızdan bu linkleri algılayacak ve sıralayacaktır.

4.Birden fazla kategorilerde ilanlar verin, çok çeşit ürün ve çok talep gören ürünlere yönelin. Bu ürünlerinizde çapraz tanıtım yapmak (listelediğiniz ürünlerden birbirine link vermek ve farklı kanallarda tanıtım yapmak) konusunda yararlı olacaktır. Aynı tip ürünleri çalşıyorsanız bunları akılcı ve değişik şekillerde kategorize etmenizde yarar var. Aksesuarları ayrıca satın ve değişik ilgili kategorilerde listeleyin ve çapraz promosyon yapın. Mutlaka en azından bir kaç çok talep gören ürün sergileyin ki daha fazla sayıda kişi sizi fark etsin ve diğer ürünlerinize de baksın.

5. Tanıtım ve ilanlarınızı sonlandırmayın ve sürekli tüketiciye tekrarlar yaparak ulaşın. Açık arttırmalarınızın bitiminden sonraki her aşamada işinizi alıcınıza tanıtın. Antetli fatura kullanın, açık arttırmacılarınıza sizi listelerine eklemelerini rica edin. Gönderinize küçük hediyeler koyun; ne kadar çok alıcı kazandığınıza şaşacaksınız. Devamlı müşteri kazanmayı istediğinizi ve alıcılarınızın satışlarınızdan mutlu olmasını istediğinizi ve onların da arkadaşlarına bu ilanları tanıtmasını sürekli olarak belirtin. Yapacaklardır.

Bunlar bir kaç basit teknik; çok az bir ek yük getirir ve her  Ebay türü  iş modeline ve pazarına uygulanabilir. Dükkanınızı ve satış ilanlarınızı görünür kılar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × one =

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.