DROPSHIP Toptancı Siteleri Toptancı Firmalar Bulmak

 • 2
  Shares

Dropship için toptancı firmalar bulmak
Dropship için toptancı firmalar bulmak

 Dropship toptancı siteleri toptancı firmalar nasıl buluruz, nasıl güveniriz, başımıza neler gelebilir?

Toptancılar dört şekilde bulunabilir;

1-Bir çok toptancıyla anlaşarak, sürekli yeni ürünler veya toptancılar ekleyerek ürün seçeneklerini zenginleştiren “dropshipping” Toptancı SİTELERİNE paralı üye olmak ve onların ürün veri tabanını kullanarak e-pazaryerlerinde satıcı olmak.

2- B2B pazaryerlerinden ve firma rehberlerinden toptancılar bularak “dropshipping” yapma koşullarını görüşerek anlaşmak ve bu firmaların ürünlerini satmak.

3-  Ucuz satışlar yapan sanal mağazalardan, ünlü markaların sanal mağazalarından indirim, kampanya, yenilenmiş ürün (refurbished) satışlarını izleyerek  bu ürünlerin yurt içi ve yurt dışı e-pazaryerlerinde satışını gerçekleştirmek.

4- Bulunduğumuz bölge ve hatta ülkede pek çok toptancının satışa muhtaç olduğunu ve İnternet kullanmanın yabancısı olduklarını biliyoruz. Ürün grubunuz konusunda karar verip bu doğrultuda iyi toptancılar bularak çalışma şeklinizi önce karşılıklı görüşüp sonra da yazılı olarak netleştirerek (unutmayın sözler uçar yazılar kalır) işe koyulabilirsiniz.

Birinci seçenek en kolay yoldur, parasını ödeyip üye olduğunuz site size binlerce ürün sunar siz bunları satışa koyarsınız ancak zor olan para kazanmanızı sağlayacak bir kar marjı yakalamanızdır. Yeni ürünleri izleyip hızlı bir şekilde satışa koymak gerekir. Çünkü giderek herkesin ilgisini çeken bu siteler rekabeti en üst seviyeye çıkarmıştır. Üstelik size bu hizmeti sağlayan site toptancıyla aranıza girdiği için kar marjınız düştüğü gibi ek olarak sizden üyelik ücreti alarak da kazancını arttırır. Ayrıca bir çok hizmet satmaya çalışarak sizden daha fazla para kazanmak peşindedir. Bu tür sitelerden “dropshipping” hizmeti almaktansa bu tip siteler kurarak “dropshipper” ‘ lara hizmet vermek daha karlı gibi görünmektedir. Ancak yine de bu tür siteleri denemek isterseniz en düşük bedelli paketini satın alarak başlamanızı öneririm. Aşağıda vereceğim siteler bu sitelere örnek en çok tercih edilen “dropshipping” siteleri arasındadır;

www.dropshipdesign.com / Bu Toptancı kapanmıştır

Sadece Amerika ve Kanada’ya teslimat yapar, denediğimiz bir sitedir, iyi bir kâr marjı yakalamak neredeyse imkansızdır.  Her ek hizmet için hatta çok gereksizler için bile ekstra para talep eder. Affiliater’larına yüksek komisyon ödediği için forumlarda bu site hakkında abartılı övgüler görebilirsiniz, bunlar sizi yanıltmasın.

www.salehoo.com Bu site size toptancı rehberi verir, bu toptancıların güvenilirliği, görüşler, dropship şartları ve satmayı düşündüğünüz ürünlerin pazar analizlerini bulabilirsiniz.www.wholesale2b.com  : Amerikan “dropshipper”, 7 gün deneme süresi verir. www.shopster.co.uk  

www.worldwidebrands.com : Pek çok tedarikçi bulabileceğiniz bir toptancı rehberi sunar.   

www.vistawholesale.com – Bu toptancı kapanmıştır. Bedelsiz “dropshipping” hizmeti veriyor. www.dropship.com.tr      : İlk Türk “dropshipping” sitesidir çeşitli alternatifler sunmaktadır.

İkinci seçenekte daha çok firma bulmanız mükündür. Üstelik rekabet ihtimali birinci seçenekte olduğundan daha düşük, kâr marjlarınız daha yüksek olabilir.

www.thewholesaler.co.uk : İngiltere’de yerleşik “dropshipping” yapan tedarikçi firmalar rehberidir. Detaylar açık olarak verilir, web siteleri, iletişim bilgileriyle.

www.puckator-dropship.co.uk/gifts  : İngiltere’de yerleşik firma, hediyelik eşya tedarik eder.

www.bnfusa.com  : 1950’den beri faaliyet gösteren bir firma. Hediyelik eşya, mutfak eşyaları, giyim, deri aksesuvarlar, “outdoor” eşyalar, takı, saat, gözlük, müzik aletleri, oyuncak, tabak, çanak, kalem, alet çantası, bıçak, çakı, kılıç gibi çok geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Kataloğu siteden görebilirsiniz.

Üçüncü seçenekte hangi ürün gruplarına ilgi duyuyorsanız o gruplarda markaları satan siteleri inceleyerek çok ekonomik fiyatlar bulabilirsiniz. Bu siteler doğrudan Türkiye’ye gönderim yapmayabilir, bu durumda o ülkede size adres verebilecek, ürünleri sizin için dilediğiniz adrese gönderebilecek taşıma firmalarından yararlanabilir ve bu yolla ürün satabilirsiniz. Öğrencilerimiz fotoğraf makinaları ve aksesuarları, saat, markalı ayakkabılar, hobi ürünleri; oyuncak uçak, helikopter vb. ürünler üzerinde başarılı çalışmalar yapmaktadır. Dördüncü seçenekte ise bu kez yerli toptancı firmalara ulaşmak için; yurt içi elektronik toptancı rehberleri, ticaret odaları üye listeleri  ve fuarlar yoluyla imalatçı ve toptancılarla bağlantıya geçmek ve çalışma sisteminizi anlatarak bu yöntemi toptancılara benimsetmek yolu izlenebilir. Bu yol başta zahmetlidir ama kar oranları daha yüksek olacaktır. Bir sonraki bölümde; satışta karşılaşacağımız problemler, çözüm yolları, maliyet hesaplamaları, sadece e-bay mi var, e-bay’e alternatif satış siteleri  nelerdir ? Nerelerde satarız? Kendi pazaryerimizi de kurmalı mıyız?sorularına yanıt arayalım.


 • 2
  Shares

16 Comments

 1. şeref

  yabancı olanlar ile daha önce denedim ama türkiyedeki firmalarda belli işin iyice cıvığı çıkmış durumda. şuan adam akıllı ve düzenli çalışan tedarikçi bir elin parmağını geçmez en memnun olduğum ise http://www.ankaithalat.com isimli tedarikçidir. çok faydalarını gördüm burda ismini belirterek bend faydalı olabilirsem ne ala.

 2. etradeteacher

  Evet doğru tespit, iyi toptan fiyatlar vermeyen toptancılarla çalışırsanız, o toptancı sizin satış yeteneklerinizi kullanıp kendisi kazanır siz zarar edebilirsiniz, tek kârınız tecrübe olur. Ben de yorumunuz için teşekkür ederim.

 3. Esl tr

  Dropshipping birazda kendini kullandırtmaya benziyor ama başlangıç için denenebilir, deneyimlendikten sonra kendi toptancılarımızı bulup satışa devam edebiliriz.bilgiler için çok teşekkürler

 4. etradeteacher

  Ürününüzün detayları ile bir de sizin tecrübeleriniz ve yabancı dil bilip bilmediğiniz önemli; buna göre dış ticaret mi, yurt dışı perakende mi, yurt içi perakende mi veya her ikisi birden mi konusunda önerilerim olabilir. Bana etradeteacher@etradeteacher.com adresine bu bilgileri gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

 5. NURCAN

  merhabalar ben Malatyalıyım bu küçük şehirde iş olanağı çok kısıtlı.herhangi bir toptancı ile anlaşıp malatyada yabancı kalmış farklı bir ürününü tanıtıp satış yapmak istiyorum bana bu konuda yardımcı olan olursa sevinirim herkesse bol şans 🙂

 6. etradeteacher

  Kolay gelsin, benim tavsiyem toptancınızı bularak çalışın Salehoo, alibaba, dhgate gibi sitelerden, Türkiye’de de toptancıları sağlayan siteler yoluyla değil kendinizin anlaştığı toptancılarla başarı ihtimali daha yüksek görünüyor.

 7. İznik

  Bende türkiyede dropship benzeri sistemler denedim ama türkiyede başarısız oldum çünkü yeterince olgunlaşmamış. Şu an yurtdışında deneyeceğim. Bakalım nasıl gidecek 🙂

 8. etradeteacher

  Verdiğim liste güvenilir dropship toptancıları olsa da, tüm siteleri denemediğim için yazıda da söylediğim öneriyi tekrarlayacağım, en ucuz paketi alıp deneyin. Paketi satın almadan önce, siteye bir yazı yazarak bir aylık deneme üyeliği veya stoktaki ürünlerinin bir bölümünün de olsa toptan fiyatlarının listesini isteyerek şansınızı deneyebilirsiniz. Türkiye; Amazon’un satıcı kabul ettiği ülkelerdendir (http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200417280) ancak ödemeleri sadece amazon tarafından desteklenen para birimleri ve ülkelerine yapar (http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200497820) bu ülkelerden birinde hesap açmanız gerekecektir. Yine de, uygulamaların sık sık değiştirildiği göz önününe alınırsa doğrudan amazon’a sorununuzu iletirseniz başka bir yolu varsa size bilgi vereceklerdir.

 9. selim

  merhaba,
  sizin öneriniz hangi sitedir? http://www.wholesale2b.com ilgimi çekte nasıl önerirmisiniz.
  * birde “www.dropshipdesign.com” sitesini kullanarak amazonda satış yapıyorum. amazonda biriken paramı (türkiyede yaşıyorum) nasıl alacağım. amazonun türkiyeye ödemesi yok. incelediğim kadarıyla.
  yardımcı olursanız sevinirim.
  * banonzada türkiye adresi ile dropship yapılıyormu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.