E-Ticaret Eğitimler – Amazon, Etsy ve İç Pazar Perakende Satışlar


 

B2C E-TİCARET EĞİTİMLER 2019 – AMAZON, ETSY VE İÇ PAZAR

 

Merhabalar,

2003’den bu yana e-ticaret eğitimleri veriyorum ve ihtiyaçların değiştiğini gözlüyorum. E-ticarete ilişkin temel kavramlar, iş modelleri ve gelir modelleri, hostingin ya da SSL’in ne olduğunu anlatmak artık eskisi gibi gerekli görünmüyor ya da çok kısa sürede anlatılabilir kavramlar haline geldiler. Çünkü eğitimlere katılan kişiler artık İnternetin göçmeni değil yerlisi oldular.

E-ticaretten beklentiler değişti, yeni ihtiyaç artık doğrudan satış yapılacak platformların karmaşık süreçlerini, politikalarını, algoritmalarını öğrenmek ve bir an önce satış yapmaya başlamak oldu. Eldeki bilginin ne zaman eskiyeceğini,  rekabetin bilgiyle nasıl paralel gittiğini çözmek ve görmek, yeni bilgileri nasıl izlemek ve değerlendirmek gerektiğini fark etmek önem kazandı.

Biz de buna uygun programlar hazırlamaya karar verdik ve eğitimleri ve programlarını aktif olarak satış yapan genç arkadaşlarımız hazırladı. Ekim’den itibaren İzmir’de, Global Kariyer’de bu eğitimleri vermeye başlıyoruz.  Eğitim programlarının bağlantılarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

İÇ PAZARDA PERAKENDE E-TİCARET YAPMANIN YOLLARI

(Örnekler ve Uygulamalarla, N11.com, Hepsiburada , Amazon Türkiye, Gittigidiyor.com ve Aliexpress.com

Binlerce ürünün satıldığı bu platformlarda üye olmaktan satışa, satıştan kargolamaya, maliyet analizlerinden, SEO algoritmalarına ve kârlı satış tekniklerine karmaşık bir sürecin içine girilmektedir. Bu süreci anlamaya çalışırken zaman ve sermaye kayıpları söz konusu olmaktadır.

İç pazarda perakende e-ticaret satışları yapma eğitimi ile; satılacak ürünlerin rekabet analizlerini yapabilmeyi ve tecrübelerle öğrenilmiş e-ticaret satış süreçlerini uygulamalarla anlatmayı, her e-ticaret platformunun kendine özgü çalışma sistemlerini ve SEO algoritmalarını anlaşılır kılmayı hedefliyoruz.

Dış Pazarda perakende satış yapmak isteyenler için ise Amazon Kuzey Amerika ve Etsy platformlarından sadece birini veya ikisini birden alabileceğiniz bir eğitim programı hazırladık;

 

AMAZON  KUZEY AMERİKA FBA EĞİTİMİ

Amazon Kuzey Amerika FBA eğitimi ile hedeflenen; Amazon satış platformunda satış yapmaya başlama, başarılı bir e-ticaret mağazası inşa etme ve yönetme, kârlı bir marka yaratma, istatistiksel veriler kullanılarak ürün seçme, tedarikçi belirleme, maksimum trafik ve satış için ürün optimize etme ve ürün lansmanı yapma konularında yani Amazon’da başarılı bir marka oluştururken geçmeniz gereken tüm süreçleri detaylı olarak işleyen bir yol haritası sunmak. Bu eğitimin bir diğer amacı da öğrencilere yalnızca teorik bilgiler sunmak değil giderek büyüyen ve yönetilmesi daha karmaşık hale gelen mağazalarını nasıl yöneteceklerini uygulamalı olarak da öğretmek.

 

ETSY’DE SATIŞ YAPMA YOLLARI

Etsy’de Satış Yapma Eğitimi ile;  etnik ve/veya modern el sanatları, dijital uygulanabilir tasarım ve zanaat ürünleri sarf malzemeleri üreten veya üretmeyi planlayan, koleksiyoner ya da hobi amaçlı antika, dönem ürünleri biriktiren kişilerin, Türkiye ve lokal pazarların yanısıra online satış platformlarında da, global olarak yer almasını, mevcut gelirlerinde büyüme ya da yeni gelir edinmesini, Etsy.com üzerinde kapsamlı bir şekilde, mağaza açılışından, ürün listelemesine ve yönetimine, pazarlama yöntemlerinden, müşteri ilişkilerine kadar tüm konularda bilgi sahibi olmasını ve pratikler geliştirmesini hedefler.

Eğitimlerimiz ile ilgili sorularınızı Global Kariyer’deki arkadaşlarımıza yöneltebileceğiniz gibi, bizlere de bu site üzerinden veya sosyal medya hesaplarımızdan ulaşarak sorabilirsiniz.

Saygılarımla,

Sevin Aydınoğlu